ניתוחים של קרום הבתולין (Hymenoplasty)

פלסטיקה גניקולוגית - גוף מעוצב

איחוי ושיחזור קרום הבתולין

במקור, הניתוח היה מיועד לאוכלוסיות בעלות רקע תרבותי דתי וחברתי המייחסות חשיבות עליונה לקיומו של קרום הבתולין בליל הכלולות. המטרה הייתה להגן על נשים מפני אלימות ונידוי חברתי כפי שמקובל בחברות אלו ולאפשר להן להגיע למעמד ליל הכלולות ברוגע, שלווה וללא פחד. כיום הניתוח מיועד לכל אותן נשים שאצלן נקרע קרום הבתולין אם במהלך פעילות ספורטיבית (רכיבה על סוסים/אופניים), מהחדרת טמפונים, מהחדרת גוף זר בשוגג או במתכוון והן עבור נשים שעברו התעללות, תאונות וטראומות באזור שפגעו בשלמות הקרום. הניתוח כמובן מיועד לנשים שקיימו יחסי מין לפני הנישואין ומעוניינות בחידושו לפני ליל הכלולות מסיבות של טוהרה, או במצבים בהן נשים נולדות ללא קרום בתולין כלל והן מעוניינות ביצירה של קרום בתולין חדש.

פתיחת קרום הבתולין

הניתוח מיועד לנערות ונשים בגילאים שונים, שאצלן קרום הבתולין עבה במיוחד או בעל מבנה החוסם בחלקו או במלואו את פתח הנרתיק. בקרב נערות צעירות לעיתים הקרום סגור מלידה ואינו מאפשר את יציאת דם הוסת. הדבר מסב כאבים קשים לנערה ולכן יש צורך בפתיחה כירורגית של הקרום על מנת לאפשר לדם הוסת לצאת. ישנן נערות שאצלן קרום הבתולין בעל מבנה החוסם חלקית את פתח הנרתיק (מחיצה) ואינו מאפשר הכנסת טמפונים. בנוסף, קיימים מקרים בהם קרום הבתולין עבה ונוקשה שלא נבקע במהלך קיום יחסי מין ואינו מאפשר קיום יחסי מין כלל או באופן חלקי בלבד. הפרעות אלו מסבות כאבים משמעותיים לאישה והפרעה בתפקוד בחיי היום יום והזוגיות. פתיחה כירורגית מבוצעת בהליך קצר, ועשויה להקל באופן משמעותי ולפתור את הבעיה.

איך מבוצע הניתוח?

ניתוחים לפתיחה או לאיחוי קרום הבתולין מתאפשרים בתהליך דיסקרטי לחלוטין, מהיר ופשוט שאינו מחייב אשפוז. הניתוחים מבוצעים בהרדמה מקומית או כללית, תלוי בהיקף הניתוח הנדרש. ניתוחים לאיחוי קרום הבתולין יכולים להיעשות בכל עת, אולם אם יש רצון לדימום בליל הכלולות, יש לבצע את הניתוח 2-3 שבועות לפני האירוע. אורך הניתוח כ-30 דקות, במהלכו הקרום נתפר באמצעות תפרים עדינים הנמסים מעצמם.

בניתוח לפתיחת קרום הבתולין, המנתח יחתוך חלק או את כל הקרום המכסה את פתח הנרתיק. גודל החתך תלוי בצרכיך ובמבנה גופך.

למה לצפות לאחר הניתוח?

לאחר הניתוח תתבקשי להישאר בהשגחה כשעתיים ולאחריהן תוכלי לחזור לפעילות שגרתית. יש לשמור על היגיינה מקומית. מקלחת מומלצת ורצויה כבר מיום לאחר הניתוח. בניתוח לאיחוי קרום הבתולין, התפרים נמסים בעצמם ואין צורך להגיע לביקורת. הקרום ייראה שלם ולא תישאר צלקת או כל עדות לקיום הניתוח. בעת קיום יחסי מין לראשונה לאחר הניתוח, תחושי תחושה הזהה לתחושת קריעת קרום הבתולין המקורי.

צרו קשר

טלפון: 9753*
כתובת: הרברט סמואל 10, תל אביב, ישראל
דוא"ל: info@hscenter.co.il

דילוג לתוכן
צרו קשר:
9753* | השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

Contact Us:
9753* | Send us a Message: