פיגמנטציה - כל מה שצריך לדעת על הטיפול | הרברט סמואל סנטר

פיגמנטציה

קלוז אפ - עין עתידנית

פיגמנטציה

גוון בלתי אחיד של העור מכונה פיגמנטציה ומתאפיין בכתמים כהים או בהירים. הפרדה בין היפר-פיגמנטציה לבין היפו-פיגמנטציה מאפשרת לזהות את הסיבות להופעת הכתמים, מה גם שבטווח הארוך היא מסייעת בהתמודדות עם התופעה. כמו כן, כדאי לזכור ששינויים בגוון העור מעידים על תהליכים שמתרחשים בתוך הגוף והם עלולים להיגרם או להחמיר על רקע סיבות חיצוניות ופנימיות.

מי נמצא בסיכון לסבול מכתמים בעור?

פיגמנטציה נוצרת כאמור בגלל חשיפה לשמש ובגלל גורמים פנימיים כגון הזדקנות של העור. בתוך כך, יש שיעור גבוה יותר של נשים שסובלות מכתמים בעור לעומת שיעור הגברים וזאת בגלל טיפולים הורמונליים, אקנה ופצעים. כמו כן, הסיכוי לסבול מהופעת כתמים בעור עולה אצל נשים עם קעקועים ואצל נשים מבוגרות עם עור דק ונטייה לייצור יתר של מלנין.

אבחון הסיבות לכתמים בעור

זיהוי מוקדם של סימנים בעור יכול לעזור לאבחן את הסיבות לפיגמנטציה. מלבד כתמי שמש שמופיעים לאחר שיזוף ממושך, רצוי לבצע אבחון גם כאשר מופיעים כתמים בפנים, כתמים בידיים או כתמים ברגליים. בעזרת האבחון אפשר לדעת האם מדובר על פיגמנטציה הורמונלית והאם אלו רק כתמים בפנים מהשמש. חוץ מזה, החשיבות של אבחון מוקדם עוזרת לזהות סיבות נוספות להופעת כתמים בעור ובהן:

  • רגישות לתכשירי קוסמטיקה
  • רגישות לתרופות
  • מחלה מערכתית

במילים אחרות, אבחון מדויק של שינויים בגוון העור ובהם פיגמנטציה מעלה את הסיכוי לטיפול מתאים. בטווח הארוך, האבחון הוא תנאי למענה בריאותי ואסתטי לבעיה.

הרברט סמואל סנטר

השאירו פרטים להעלמת כתמים בעור הרשמו

שלבים בהיווצרות כתמים בעור

מלנין הוא חומר שמיוצר על ידי הגוף במטרה להגן על העור. לפיכך, כמות המלנין ואופי הפיזור שלו בעור מגדירים את ההבדלים בין כהי עור לבין בהירי עור כי ככל שיש יותר מלנין – כך העור כהה.

ההגנה על העור מתרחשת בגלל האופן שבו המלנין מסנן את קרינת השמש. זו גם הסיבה בגללה העור מייצר יותר מלנין כאשר אנחנו משתזפים, אך הנזקים לא נעלמים והם ממשיכים ללוות אותנו במשך שנים. אם לא מטפלים בהם בצורה נכונה, מופיעים כתמי פיגמנטציה בדרגות חומרה משתנות.

טיפול מניעתי בכתמים בעור

הדרך למנוע הופעת כתמים בפנים ובעור היא להקפיד על מריחת מקדם הגנה. מריחה של מקדם הגנה SPF מדי יום מצמצמת למינימום את הסיכון להופעת כתמים, בעיקר אם משלבים את זה עם חבישת כובע ולבישת בגדים ארוכים. מלבד השיפור באיכות החיים ובתחושת הביטחון העצמי, הטיפול המניעתי חשוב כי הוא מצמצם את הסיכון לתחלואה על רקע הופכת כתמים וחשיפת יתר לשמש.

חוץ מזה, במדינה עם אקלים חם וים תיכוני כמו ישראל אפשר לנצל את ההזדמנות של מריחת מקדם הגנה גם בשביל להגן על העור וגם בשביל למנוע התייבשות. כמו כן, ניתן לבחור האם להשתמש במקדם הגנה כתכשיר נפרד – או כרכיב בתוך קרם לחות ומוצרי טיפוח יום יומיים.

כירורגיה פךסטית - טיפולי פנים

השאירו פרטים להעלמת כתמים בעור הרשמו

התמודדות עם פיגמנטציה

החדשות הטובות עבור אנשים שסובלים מהופעת סימנים בעור הן שיש מה לעשות כדי להתמודד עם פיגמנטציה קיימת. בראש ובראשונה, קיימים פתרונות דרמטולוגיים שבהם אפשר להשתמש כדי להבהיר ולהפחית את עוצמת הכתמים. פתרונות אלו מותאמים עבור כתמים בידיים, כתמים ברגליים או כתמים בפנים הם מתבצעים אצל רופאי עור וקוסמטיקאים.

הנה למשל מספר פתרונות שמבטיחים התמודדות יעילה עם פיגמנטציה וכתמים בעור באזורים שונים:

  • פילינג כימי עמוק אצל רופא ובהרדמה מלאה
  • טיפולי לייזר
  • טיפולי אינפרא אדום/טיפולי IPL

לשם השוואה, טיפול בסיסי בכתמים שמופיעים באזורים לא רגישים כמו הידיים או הרגליים אפשר לבצע גם בעזרת פילינג שטחי ותכשירים ביתיים. היתרון של תכשירים ביתיים הוא זמינות גבוהה ושימוש בוויטמינים וחומצות בעלות יכולות קילוף והסרה של שכבות העור העדינות, אך החיסרון הוא יעילות מוגבלת.

היתרונות של טיפולים מתקדמים

במצבים של פיגמנטציה התמודדות אפקטיבית תלויה במידה רבה בסוג הטיפול שאותו בוחרים לעבור. אפשר להתחיל לנסות להתמודד עם התופעה באמצעים ביתיים, אך סביר להניח שבמצבים חמורים במיוחד עדיף לפנות לטיפול בטכנולוגיה מתקדמת של לייזר ואינפרא אדום.

היתרונות של טכנולוגיה מתקדמת הם שאפשר לאבחן במדויק את סוג הכתם ולאחר מכן להתאים עבורו את סוג הטיפול הנדרש. בעוד טיפול מסורתי ולא נכון עלול לגרום להתכהות של הכתם במקום להיעלמותו, טיפולי לייזר ואינפרא אדום משיגים תוצאות מעולות בתהליך בטוח שאינו חודרני ואינו פולשני.

משך התהליך וזמן ההחלמה

כמו תמיד, משך ההחלמה בטיפולים אסתטיים ורפואיים נקבע לפי סוג הפרוצדורה שבה בוחרים להשתמש. החלמה מפילינג עמוק למשל נמשכת 14-30 ימים, לעומת החלמה מטיפולי פילינג שנחשבת מורכבת יותר ואף כרוכה בתופעות לוואי. מנגד, בעזרת הסרת כתמים בטכנולוגיית IPL ניתן להחדיר קרן אור לשכבות העור ולהעביר אנרגיה בעוצמה נמוכה כדי לקצר את משך ההחלמה.

סדרת טיפולים בקרן אור

מכשיר IPL מאפשר לתאם סדרת טיפולים בקרן אור עבור פיגמנטציה בדרגות חומרה שונות. בפועל, רוב סדרות הטיפולים כוללות 3-5 מפגשים וכל טיפול נמשך 10-15 דקות. הטיפול עצמו כאמור אינו כואב, הוא לא גורם לשום סוג של פגיעה בתפקוד וזמן ההחלמה ממנו מינימאלי. יתרה על כך, זהו טיפול קצר בהשוואה לשיטות אחרות ויעיל גם בהעלמת כתמי גיל, נימים ונמשים.

השאירו פרטים להעלמת כתמים בעור הרשמו

הזמן המועדף לטיפול בפיגמנטציה

רוב אנשי המקצוע ממליצים לבצע טיפולי פיגמנטציה בתקופת החורף. זו באופן עקרוני תקופה טובה לביצוע של כל טיפול שאינו מודרני, ובעיקר להסרת כתמים והצערת העור. הסיבה לכך היא שבתקופת החורף יש פחות חשיפה לשמש והעור מתרפא מהר. חוץ מזה, הטמפרטורות יורדות ויש פחות סיכוי להופעה או חזרה של פיגמנטים שונים.

במרפאת הרברט סמואל סנטר ישמחו לקבל את פרטיך דרך האתר הרשמי – ולהעלים עבורך כתמי פיגמנטציה בליווי מומחים מצרפת ומישראל.

צרו קשר

טלפון: 0723717984
כתובת: הרברט סמואל 10, תל אביב, ישראל
דוא"ל: info@hscenter.co.il

דילוג לתוכן
צרו קשר:
9753* | השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

Contact Us:
9753* | Send us a Message: