טיפול בכלי דם קטנים / גדולים | הרברט סמואל סנטר

טיפול בכלי דם קטנים / גדולים

קלוז אפ - עין עתידנית

טיפול בכלי דם קטנים/גדולים

כלי דם מורחבים מייצגים תופעה נפוצה ששכיחה אצל גברים ונשים בגילאים שונים. אף על פי שבדרך כלל לא מדובר על בעיה או סימפטום של מצב רפואי חמור, רבים בוחרים לטפל בכלי דם קטנים וגדולים ולהעלים אותם. למזלם, יש גם טכנולוגיות מתקדמות שמאפשרות להפיק תועלת מפרוצדורה פשוטה יחסית של העלמת כלי דם מאזורים שונים בגוף.

מדוע כלי דם מתרחבים?

העלמת כלי דם רלוונטית כאשר הם מתרחבים. בין היתר, ההתרחבות של כלי דם או ורידים נובעת מפגיעה במסתמים. היות והתפקיד של המסתמים הוא לוודא שהדם זורם לעבר הלב ולא לכיוון הרגליים, הפגיעה בתפקוד גורמת לתהליך הפוך ולהצטברות של דם בוורידים. בהמשך, אותם כלי דם מתרחבים, מתנפחים והופכים להיות בולטים יותר דרך העור.

גורמי סיכון לאי-ספיקה ורידית

אנשי מקצוע מתייחסים למצבים של התרחבות כלי דם כאי-ספיקה ורידית וממחקרים עולה ששיעור הנשים שסובל מהתופעה גדול משמעותית בהשוואה לשיעור הגברים. מלבד סיבות גנטיות, גורמי הסיכון שמעודדים הסרת נגעים מהעור וטיפולי הסרת ורידים בולטים כוללים הריון, נטילת תרופות שמכילות אסטרוגן, עמידה ממושכת ופציעות פיזיות או חבלות שמחמירות נסיבות קיימות של אי-ספיקה ורידית.

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ עם רופא מוביל בתחום

מתי עושים ניתוח להסרת הוורידים?

על אף האמור לעיל, יש בכל זאת מצבים שבהם ורידים בולטים הופכים להיות בעיה חמורה – כמו למשל כאשר הם גורמים לכאבים, בצקות, דימומים, דלקות ופצעים עמוקים. למעשה, בכל מקרה שבו הוורידים הבולטים מופיעים יחד עם הפרעות משמעותיות צריך לשקול ניתוח ולהסיר אותם. בכל מקרה אחר, אפשר לפתור את הבעיה ללא ניתוח.

טיפול בכלי דם קטנים/גדולים בעזרת תחבושת אלסטית

הבסיס של טיפול בכלי דם קטנים/גדולים הוא שימוש בתחבושת אלסטית. בעזרת תחבושת אלסטית אפשר לנסות לשנות את קצב זרימת הדם, למנוע החמרה באי-ספיקה ורידית וגם לבצע העלמת כלי דם בידיים כמעט ללא מאמץ. אם השימוש בתחבושת אלסטית לא עולה בקנה אחד עם המטרות של העלמת ורידים גדולים וקטנים כאחד, מומלץ לעבור לשיטות מתקדמות יותר.

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ עם רופא מוביל בתחום

תוצאות להעלמת כלי דם

הסרת כלי דם

טיפול בכלי דם קטנים - תמונות לפני ואחרי

הבדלים בין שיטות העלמת ורידים גדולים וקטנים

המצב ברוב המקרים הוא שהטיפול השמרני שמבוסס על תחבושת אלסטית עשוי למנוע החרפה באי-ספיקה ורידית עד לרף מסוים בלבד. אם רוצים לפתור את הבעיה, צריך לשקול את אחת מהשיטות הבאות:

א. הטרשה ורידית – זו שיטה שבה מחדירים לתוך הווריד תמיסה מלחית מוקצפת שגורמת לתגובה דלקתית. בעקבות התגובה הדלקתית, הדפנות של הווריד מתעבות ודם עובר בלי שכלי הדם יתרחבו.

ב. ניתוח להסרת ורידים – השיטה של ניתוח כירורגי מיועדת להוצאה של ורידים בולטים מהגוף. היא רלוונטית כאשר את הובלת הדם יכולים לבצע ורידים סמוכים, כמו גם במצבים שבהם לא מדובר על ורידים חיוניים לתפקוד.

ג. טיפול בגלי רדיו – הדור הנוכחי של טיפול בכלי דם קטנים/גדולים מבוסס על שימוש בטכנולוגיה מתקדמת של גלי רדיו. כאן המטרה היא בעיקר לטפל בוורידים שבין הברך למפשעה, על ידי הרדמה של העור ולאחר מכן החדרת צנתר. לשם השוואה, בשאר האזורים שבהם קיימים ורידים מורחבים לא ניתן לטפל בעזרת השיטה של גלי רדיו.

ד. לייזר – גם טיפול בלייזר מתאים למי שרוצה לנצל את היתרונות של הטכנולוגיה הקיימת כיום ברפואה המודרנית. בפועל, ניתן להשתמש בלייזר במסגרת שני טיפולים שונים: או טיפול שדומה לטיפול בגלי הרדיו אך מיועד לוורידים מורחבים מאזור הברך ועד המפשעה, או טיפול שמיושם רק בוורידים קטנים ושטחיים בעור.

השאירו פרטים לפגישת ייעוץ עם רופא מוביל בתחום

הרדמה לפני הסרת ורידים גדולים וקטנים

הסרת ורידים בולטים מכל סוג מחייבת הכנה מוקדמת. בתוך כך, בשיטות טיפול פולשניות יש צורך בהרדמה לצורך ביצוע הטיפול (למעט הטיפול השמרני של שימוש בתחבושת אלסטית) ולכן נדרשת גם הרדמה. כתוצאה מכך, חלק גדול מההכנה המוקדמת מתייחס להרדמה – ולא לפרוצדורה בפועל של העלמת ורידים גדולים וקטנים.

כמו כן, יש להבחין בין הכנה לקראת הסרת ורידים בולטים ברגליים ובאזור המפשעה לבין תהליכים של העלמת ורידים בולטים בידיים. האזור שבו בוחרים לבצע את הטיפול חשוב לא פחות מהמצב הבריאותי של המטופל ועל הצוות הרפואי להתייחס אליו. אם שוקלים גם הסרת ורידים גדולים, יש לעיתים צורך בהרדמה מלאה.

משך הזמן הנדרש לטובת הטיפול

טיפול בכלי דם קטנים/גדולים יכול להימשך דקות בודדות עד שעה וחצי. ההבדל נובע מטבע הדברים מהמאפיינים השונים של כל שיטה, כי טיפול הטרשה שמבוסס על הזרקת תמיסה מוקצפת לא אמור להימשך יותר מ-15 דקות – לעומת ניתוח הסרת ורידים שנמשך עד שעה וחצי לפי מספר הוורידים שאותם מחליטים להוציא.

מנגד, טיפול בטכנולוגיה מתקדמת של גלי רדיו או לייזר נמשך פחות משעה, לעומת טיפול לייזר חיצוני שמתאים גם עבור הסרת נגעים מהעור ונמשך כ-10-15 דקות. מבחינת סיבוכים, ההמלצה היא לברר מראש מול הרופא המטפל מהם הסיכונים הכרוכים בכל פרוצדורה וכיצד ניתן להימנע מהם.

סקין בוסטר - ידיים לפני ואחרי

התחושה אחרי העלמת ורידים גדולים וקטנים

בטיפולי כלי דם הסרה יכולה להיות שיטה טובה למנוע החמרה במצב הרפואי ודרך לשפר את איכות החיים. מנגד, יש להביא בחשבון את התחושה אחרי העלמת ורידים גדולים וקטנים. גם פה יש כמובן הבדל בין הטיפולים וההרגשה שמאפיינת כל אחד מהם.

התחושה הנפוצה אחרי הטרשה ורידית היא רגישות למגע, אך אפשר לחזור לעבודה למחרת. לעומת זאת, בניתוח להוצאת ורידים צריך לחבוש את האזור ובמשך יומיים-שלושה עשויים להופיע כאבים שדורשים נטילת משככים. מנגד, בטיפולי העלמת ורידים באמצעות לייזר או גלי רדיו חשים כאבים קלים יותר וניתן לחזור לשגרה תוך כדי נטילת תרופות נוגדות דלקת שאין להן תופעות לוואי.

נציגי הרברט סמואל סנטר ישמחו לקבל את הפרטים שלך כדי לתאם עבורך טיפול בכלי דם קטנים/גדולים ברמה גבוהה.

.

צרו קשר

טלפון 0723717984 
כתובת: הרברט סמואל 10, תל אביב, ישראל
דוא"ל: info@hscenter.co.il

דילוג לתוכן
צרו קשר:
9753* | השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

Contact Us:
9753* | Send us a Message: