הסרת נגעים | הרברט סמואל סנטר

הסרת נגעים

קלוז אפ - עין עתידנית

העלמת שומות ונגעים בעור

טכנולוגיה מתקדמת שקיימת כיום מאפשרת להתמודד עם מגוון רחב של בעיות עור. בין היתר, היא נחשבת אפקטיבית במיוחד בתהליכי העלמת שומות ונגעים בעור. עם זאת, לא כל מי שזקוק לטיפול רפואי באמצעות מכשור חדשני מתקדם אכן יודע במה מדובר.

בפועל, גברים ונשים בטווח רחב של גילאים מאבדים את היתרונות של הטכנולוגיה הרפואית המתקדמת בגלל חוסר היכרות עם המאפיינים של ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים.

כיצד מתבצעת העלמת שומות ונגעים בעור?

ראשית, חשוב להבחין בין שומות לבין נגעים בעור שמעידים על בעיה רפואית חמורה יותר. מבחינה רפואית, שומה מוגדרת כגידול שפיר שמורכב מסוגים של תאי עור – מלנוציטים או תאי נבוס. לפיכך, השומה עצמה נחשבת לנגע עור שכיח ואפשר לזהות אותה בעזרת גוונים אדומים או חומים. כמו כן, היא מתאפיינת בגבולות ישרים ומתוחמים היטב וזאת בניגוד לנקודת חן וגידולי עור אחרים.

היתרונות של הסרת נקודות חן

תהליך רפואי מתקדם של העלמת שומות, נקודות חן ונגעים בעור מומלץ מכמה סיבות. נכון להיום, ההמלצה הרפואית והקוסמטית לעבור את הטיפול נשענת על הנחה שלפיה שומות עלולות להפוך לגידולים ממאירים מסוג מלנומה. חוץ מזה, רבים בוחרים להסיר שומות ולהעלים נגעים בעור מטעמים אסתטיים.

הוצאת שומות ונגעים מהעור במקצועניות של רופאים פלסטיקאים השאירו פרטים

סימנים לכך שמדובר בשומה מסוכנת

נגע עור לא ממאיר שאינו מסוכן לא אמור לגרד, לדמם או לגדול לפתע לאחר תקופה ממושכת שבה הוא נשאר בגודל קבוע. מנגד, שומה עלולה להיות מסוכנת כאשר הגבול בינה לבין העור מסביב הופך להיות לא סדיר, אם היא אינה סימטרית או אם הגוון שלה אינו אחיד. מלבד ההשלכות האסתטיות, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע גם על רקע מצבים שבהם קוטר השומה גדול מ-6 מ"מ.

הבדלים בין טיפולי הסרת שומה

טיפול כירורגי נועד על מנת להסיר לחלוטין את השומה. זהו תהליך רפואי לכל דבר ועניין שמבוסס על ניתוח, מה גם שהוא מחייב תפרים. לחילופין, אפשרות אחרת היא לבצע הסרת שומות בניתוח ללא תפרים או לתאם טיפולי הסרת נגעים באמצעות לייזר ומחט חשמלית. בתוך כך, האופן שבו בוחרים לבצע העלמת שומות ונגעים בעור נקבע לפי סוג השומה והתרשמות הצוות הרפואי.

המלצות לפני ובמהלך טיפולים להסרת שומות ונגעים בעור

רצוי לקחת פיסה קטנה מהשומה לבדיקה פתולוגית לפני שמסירים אותה. בעזרת הבדיקה הפתולוגית ניתן להתחקות אחר הסיבות להופעת השומה, להשליך ממנה על מצבו הרפואי של המטופל ולהגיע למסקנות לגבי מידת הסכנה שהיא מהווה עבורו. חוץ מזה, ישנן שומות סרטניות וממאירות שמחייבות הסרה רחבה של העור סביבן למניעת מצב של נוכחות תאים של רקמה סרטנית.

הוצאת שומות ונגעים מהעור במקצועניות של רופאים פלסטיקאים השאירו פרטים

הכנות לקראת הטיפול

סוג ההכנות שצריך לבצע לקראת העלמת נגעים בעור נקבע לפי השיטה שבה בוחרים להשתמש. היות ואפשר להסיר נקודות חן ונגעי עור באמצעות כריתה, גילוח, צריבה בחנקן נוזלי, צריבה לייזר או מחט חשמלית ושימוש בחומרים כימיים, כל הכנה מומלצת בנפרד על ידי רופא בכיר. מצד שני, ישנן גם הנחיות שמשותפות לכל סוגי הטיפולים ובהן:

  • הפסקת נוטלי תרופות נוגדות קרישה כ-10 ימים לפני הטיפול
  • הימנעות מצריכת תוספי תזונה ומדללי דם
  • גילוח של האזור כ-3-4 ימים לפני הטיפול
  • הימנעות משיזוף וחשיפת יתר לשמש כ-14 ימים טרם הטיפול

משך הזמן הנדרש לטובת העלמת שומות ונגעים בעור

נגעים שאינם חשודים בממאירות אפשר להסיר בתהליך פשוט ומהיר של צריבה בלייזר או במחט חשמלית. מלבד רמת ביצוע גבוהה, היתרונות של השיטה באים לידי ביטוי בכך שהיא מתבצעת בהרדמה מקומית על ידי דרמטולוג מומחה, כירורג או מומחה לפלסטיקה. כמו כן, גם צריבה בלייזר וגם שימוש במחט חשמלית לא כרוכים בתפרים מרובים והטיפול נמשך מקסימום כמה דקות לכל נגע.

מגבלות לאחר העלמת שומות

שימוש במכשור טכנולוגי מתקדם מאפשר להעלים שומות ייחודיות ונגעים בעור ללא תופעות לוואי. מבחינת מגבלות, רוב ההמלצות מתייחסות לכך שלאחר הסרת שומה לא כדאי להתרחץ בים או בבריכה. המטרה היא באופן עקרוני שאזור ההסרה לא יזוהם, לכן ביממה הראשונה מומלץ גם שלא לשטוף את אזור הטיפול. בכל מקרה, תהליך ההחלמה אמור להסתיים בתוך 10 ימים והוא מצוין במעמד הוצאת התפרים.

מאחורי הקלעים של העלמת שומות ונגעים

דרך לא פחות טובה להתכונן לתהליך של העלמת שומות ונגעים בעור היא לדעת מה עובר על הגוף. בהקשר הזה, כדאי לדעת שבימים הראשונים צפוי כאב מקומי וגירוי אך לא אמורה להיות פגיעה דרמטית באיכות החיים. בהמשך, הפצע עצמו מתחיל להצטלק וזאת במסגרת תהליך ארוך שנמשך כשנה עד שנה וחצי.

לאחר תקופה נוספת של גדר, הצלקת מאדימה ומתנפחת אך לאחר מכן מתבהרת והופכת למטושטשת. לבסוף ובמקרים שבהם בוצעו גילוח או צריבה, צפוי להופיע גלד ויש להמתין כשבועיים עד שעור חדש יגדל מתחת לפצע.

הוצאת שומות ונגעים מהעור במקצועניות של רופאים פלסטיקאים השאירו פרטים

תהליך פשוט של כירורגיה פלסטית

משך תהליך ההחלמה לא מעיד על המורכבות של העלמת שומות ונגעים בעור. האמת היא שהסרה של שומות ונגעים נחשבת לפרוצדורה פשוטה ולאחד ההליכים הבטוחים ביותר בתחום של כירורגיה פלסטית. אף על פי שברוב הנגעים אין סיכון קריטי לבריאות המטופל, מומלץ לכרות אותם או לפחות להתייעץ עם אנשי מקצוע על רקע חששות ודילמות.

הבריאות מעל הכל

רופא עור או מנתח פלסטי מוסמכים לכרות שומות ונגעים ויש להם את הידע הנדרש כדי לבחור בין פעולה כירורגית, הסרה בלייזר, הסרה בעזרת מחט חשמלית או שימוש בחנקן נוזלי. הטכנולוגיה הקיימת כיום מגדילה את סיכויי ההצלחה ואין סיבה להתפשר על הבריאות ולחיות עם שומות ונגעים בעור.

המומחים של העלמת שומות ונגעים בעור ישמחו לשמוע ממך כדי לתאם עבורך העלמת שומות ונגעים בעור בהקדם האפשרי.

צרו קשר

טלפון:0723717984
כתובת: הרברט סמואל 10, תל אביב
דוא"ל: info@hscenter.co.il

דילוג לתוכן
צרו קשר:
9753* | השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

Contact Us:
9753* | Send us a Message: